על שיעול עם רפלקס בחילה או הקאה

file_74

שיעול הוא הדרך של הגוף לפלוט החוצה חלקיקים זרים, מזהמים או מוקוס. השיעול מופיע בדרך כלל כתופעת לוואי של מחלה בדרכי הנשימה ונמשך עד כשלושה שבועות.

השיעול הוא אומנם אחת הדרכים של הגוף להגן על עצמו אולם, כשהוא נמשך מעבר למצופה והופך לטורדני או אז, הוא משפיע על שגרת היום על ידי כך, שפוגע באיכות החיים של בעליו.

לשיעול ישנם מספר גורמים אשר אחד מהם הוא היווצרות של ליחה. שיעול עם ליחה מופיע כתוצאה ממחלה זיהומית של מערכת הנשימה, מחלה כגון ברונכיטיס או שפעת. השיעול הוא רפלקס ומטרתו להוציא את הליחה ולאפשר מעבר של האוויר.

ישנם מצבים בהם הליחה צמיגית וצבעה כהה יותר מהרגיל, כתוצאה ממזהם. בעקבות הזיהום הליחה מצטברת ויוצרת קשיים בנשימה. חומרת השיעול נקבעת על פי הצלחתו של הגוף להוציא את הליחה החוצה ובמצבים שהוא אינו מצליח, השיעול הופך לשיעול כרוני מלווה בכיח אשר לאחריו עלולה להופיע הקאה. הקאה לאחר שיעול היא בדרך כלל למטרת הוצאת הליחה והיא תכלול את אותו חומר צמיגי בגוון צהבהב ירקרק.

ניתן להקל על שיעול ליחתי על ידי נטילת תרופות העוזרות לכיוח ולשחרור הגודש וצמיגיות הליחה. כמו כן ישנן מספר תרופות סבתא לטיפול בליחה מרביתן פועלות על עיקרון של תזונה נכונה.

ישנם מאכלים אשר גורמים לליחה יותר מאחרים כמו למשל, אוכל מטוגן ומוצרי חלב, מהם רצוי להימנע.

כמובן, שבמידה ומופיע שיעול עם רפלקס הקאה המלווה בחום, מומלץ להיבדק אצל הרופא.

  שם (חובה)

  טלפון (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  שאלה/בעיה/בקשה שלך:

  הקלידו את הקוד המוצג captcha

 • התמחות ד”ר אלימלך דויטש

  • ניתוחים אנדוסקופיים של האף והסינוסים (ניתוחי סינוסים)
  • ייעוץ לפני ניתוח להרמת סינוסים
  • טיפול בהפרעת נשימה דרך האף
  • טיפול בדום נשימה בשינה ונחירות
  • טיפול בהפרעות קול