• נזלת חוזרת – מתי וכיצד זה קורה?

  סובלים מנזלת חוזרת?

  אחת התופעות השכיחות ביותר בחורף, לצערנו, היא נזלת. אנחנו מכירים את זה על עצמנו וכן על הילדים שלנו. מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה, אצל אנשים מסוימים, כמעט מדי חורף. הרבה פעמים זה קורה בעונות המעבר ולעיתים גם בחורף עצמו.

  לצערנו, עד היום לא מצאו דרך כיצד לעזור לנו להימנע מכך לגמרי. כלומר, אין פתרון שיכול למנוע מאיתנו להגיע לימי החורף ולהתמודד עם נזלת חוזרת. מה עוד, שלצערנו הרב, אנחנו נמצא את עצמנו, ברמת וודאות גבוהה, נדבקים מדי חורף או לפני כן בעונות המעבר, במחלות שונות, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם זה מאנשים אחרים שחלו. הרבה פעמים אחד התסמינים של המחלה תהיה נזלת.

  נזלת חוזרת היה תופעה ידועה ומוכרת, אך לשמחתנו לא מדובר בתופעה משמעותית. מעבר לאי הנוחות למשך זמן מה, מרבית הסיכויים שהבעיה תחלוף תוך ימים או שבועות. לרוב מדובר בנזלת מימית ושקופה, היא תייצר גודש באף שיגרום אי נוחות ויקשה עלינו לנשום דרך האף בצורה סדירה, אך בעיקרון, היא לא אמורה לסכן אותנו.

  כיצד מתמודדים עם נזלת חוזרת?

  דרך הטיפול הטובה ביותר, היא באמצעות טיפות או אמצעים נקודתיים אחרים, אשר יכולים לעזור לנו לפתוח את דרכי האוויר באף. אם מדובר בנזלת שנוצרת כתוצאה מהצטננות, אז אנחנו יכולים לחפש דרכים כיצד לפתור את הבעיה באופן ישיר וכך גם נוכל להתמודד עם הנזלת עצמה. אם מדובר מנזלת כתוצאה מאלרגיה, אז נצטרך להתמודד עם הגורמים שאנחנו אלרגיים אליהם, בשביל שנוכל להימנע מהנזלת.

  בכל מקרה, אבחון נכון של הבעיה, יכול להקל לנו להתמודד עם נזלת חוזרת, אך זה לא אומר בהכרח שאנחנו לא נמצא את עצמנו מתמודדים איתה שוב, מסיבות אחרות.

  השאר/י תגובה ←

השאר/י תגובה

Cancel reply

Photostream