• קורונה ונזלת – האם יש קשר בין השניים?

  האם נזלת היא תסמין של קורונה?

  בתקופת הקיץ וכן בתקופת החורף, הרבה מאוד אנשים, צעירים ומבוגרים, מתמודדים עם נזלת. בין אם מדובר על נזלת מימית, שקופה ובין אם מדובר על נזלת רגילה. בדרך כלל, הם מבינים שמדובר בתופעה שנובעת מצינון, אלרגיה או מחלה כזו או אחרת. בשנת 2020, 2021, קיים חשש נוסף.

  כידוע, בשנים אלו התמודדנו ואנחנו ממשיכים להתמודד עם מגיפת הקורונה. מגיפה עולמית שהתחילה בסין בדצמבר בשנת 2019 ולצערנו נמשכת עד היום, בתקווה שהיא תסתיים בקרוב. זו מגיפה שגבתה את חייהם של מיליוני אנשים בעולם, כולל אלפים בישראל.

  מדובר במגיפה אשר יש לה תסמינים שונים, בין היתר חום, שיעול יבש, עייפות, כאבי ראש, כאבי גרון ועוד. כמו כן, אחד התסמינים הנפוצים של המגיפה זה אובן חוש הטעם והריח.

  הרבה אנשים נוטים לחשוב שיש קשר בין נזלת שנוצרה אצלם בתקופה זו לבין המגיפה. אך מי שמכיר את התסמינים של המגיפה ויודעים איך הם משפיעים על הגוף, מבין שאין בהכרח קשר בין השניים.

  מתי אנחנו נתמודד עם נזלת?

  נזלת יכולה להופיע אצלנו מסיבות שונות. בין היתר, כתוצאה מצינון, אלרגיות, שפעת או מחלות אחרות. אין קשר בין קורונה לנזלת, על פי הנתונים עד כה. למרות שאחד התסמינים זה אובדן טעם וריח, הרי שלא מדובר בגורם שיכול להוביל להיווצרות נזלת.

  על כן, אם אנחנו מתמודדים עם מצב כזה, אנחנו צריכים לדעת שאנחנו לא חולים במגיפה ועלינו לטפל בעצמנו, כפי שהיינו רגילים במשך שנים רבות לעשות. יחד עם זאת, בשביל להיות רגועים וכן בשביל להרגיע את הסביבה, יהיה נכון לפנות לייעוץ רפואי, בשביל לוודא שאכן אנחנו לא חולים במגיפה, ואכן מדובר רק בנזלת.

  השאר/י תגובה ←

השאר/י תגובה

Cancel reply

Photostream